top of page

קורסים והשתלמויות

המלצות בוגרים

הנחיית קבוצות בשיטת אקו, כלים יצירתיים לאנשי חינוך, טיפול ומנחי קבוצות​​

תכנית שנתית במכללת סמינר הקיבוצים  

 

 

 

בוגרים-

 

"מליצה בחום על התכנית השנתית של אקו,היתה שנה מדהימה של חוויות בלתי פוסקות, של למידה נמשכת, של תהליך קבוצתי מיוחד שהביא לפתיחות ואמון בינינו, שאפשר עיבוד משותף של תכנים אישיים באמצעות הכלי המדהים - הפלייבק. מבחינתי זה היה גילוי גדול והתחלתה של דרך משמעותית חדשה, יעקב איילת הם אנשים מקסימים ורגישים ויש להם המון ידע, נסיון, כשרון ומתנות מיוחדות להעניק." שירה אנטין, בוגרת מחזור 2016-2017.

" המפגשים היו בשבילי סוג של פסק זמן ממרוץ החיים, שבו יכולתי להוריד את כל ההגנות, לצחוק מכל הלב, להיחשף רגשית ולחפור עמוק בתוך הנפש, להיות שוטף לרגשותיהם של אחרים בקבוצה שנחשפו גם הם, לחשוב על דרכי פעולה וההתמודדות שלי בכיתה ולבחון אותם מול אפשרויות אחרות שעלו ע"י המנחה והמשתתפים האחרים בהשתלמות. קיבלתי כלים לעיבוד תהליכים אישיים וקבוצתיים בקבוצה ובכיתות אותם אני מלמד והפכתי להיות חלק מקבוצה שלומדת ביחד על התמודדות עם קשיים והצלחות בהוראה ומפרה אחד את השני בניסיון האישי ובפתיחות רגשית רבה ללא ביקורתיות. "

בנצי אלכסנדר, איש חינוך

 

 

"הדבר המשמעותי שלקחתי מההשתתפות בתוכנית הנחיית קבוצות בשיטת אקו הוא-

החופש להיות אותנטית וחיזוק הביטחון העצמי שלי. יכולת האלתור והזרימה שנגעתי בהם בלימודים מחלחלים לכל תחומי החיים האחרים. תודה תודה תודה!!!"

ענבל פרנקו, מעבירה סדנאות ומפגשים למודעות והתפתחות


"השתתפתי בקורס הנחיית קבוצות באמצעות תיאטרון פלייבק  ואני יכולה לאמר שמלבד העובדה שעברתי חוויה מאוד מאוד מהנה נתרמתי רבות כמטפלת זוגית ומשפחתית משום שבאמצעות הסדנא מחדדים את היכולת האמפתית כלפי מספר הסיפור/ המטופל, ואת היכולת לזהות זויות ראייה שונות, עובדים על ההתמסרות לזולת, על העבודה באמצעות שפת הגוף -ושפות לא מילוליות אחרות וכן מתרגלים את השימוש בדימויים. כל הדברים האלה טובים ונחוצים בעבודה עם מטופלים.
אני באופן אישי נתרמתי רבות מהסדנא ואין לי ספק שאמשיך ואשתלם בתחום."
רונית דובר, פסיכולוגית ומטפלת זוגית ומשפחתית.

 

"ההשתלמות תרמה להתפתחותי המקצועית בתחום החינוך, בכך שנוסף לי עוד אמצעי יצירתי לרפרטואר המתודי שלי.."ההבנה של הפניית תשומת הלב, כיצד ניתן ליישם את טכניקות הדרמה על תכנים לימודיים, וזאת מבלי שנהיה מומחים כבמאים או כתסריטאים או כשחקנים מקצועיים, וזה כל היופי שבזה."

תמר ידידים, אשת חינוך

 


" עושר חווייתי כיפי!, טכניקות מגוונות של  תיאטרון פלייבק ותרגולן,
אפשרות הנחייה של קטעים פלייבקיסטיים תוך קבלת משוב און ליין, השתתפות
בהוויה קבוצתית נדירה באיכותה והיה עושר גדול שיצר עניין, פיתח רגישות
והתרגשות, ועורר יצירתיות."

אוסנת רוזנפלד, מנחת קבוצות, יועצת ארגונית ומגשרת


 " קיבלתי תרגילים ורעיונות נוספים לעבודה עם קבוצות הן בדרמה והן 
בפלייבק, וכן חיזקתי את הרצון ואת האמביציה לפתח, לפתוח ולשכלל את התחום
הזה ואת האפשרויות שטמונות בו ובתוכי. בנוסף לכך זכיתי להכיר ולפגוש
אנשים מוכשרים ומעניינים כל אחד בתחומו."

אוסנת לביא, אסנת, מנחת קבוצות דרמה הבעה ויצירה
 

"חווית לימודים בלתי נשכחת..הקורס נתן לי המון כלים להתמודד עם אתגרי החיים ולפרוק קשיים יומיומיים וכלים מקצועיים בתחום ההנחייה.. אני ממליצה בחום לכל מי שרוצה לעבור דרך מהנה עם מורים מוכשרים שרק מלראות איך הם מעבירים את התכנים אתה לומד מלא..

אנה בן יהודה, לקראת לימודי פסיכודרמה

"היה מקסים! למדתי המון, בעיקר על עצמי, קיבלתי המון כלים לעבודה ולשיפור הקבוצה אותה אני מנהלת. הכרתי אנשים מעניינים ומגוונים. נהניתי, חוויתי.
ההנחייה הייתה מצויינת ומגוונת, פתיחות וקבלה שאפשרו את כל הסיפורים והעבודה. אפשר עוד?"

זוהר ויסמן, מנהלת פותחים עתיד (הסוכנות היהודית),מעלות- תרשיחא "הייתי חוזרת על הסדנה שוב ושוב עם אנשים נוספים, הייתה טעימה בעלת טעמים, צבעים רבים, מהכול הייתי רוצה עוד, נהנתי מאד- אתם מקצועיים, אחראיים. מענה מלא- מעבר לציפיות."

מלי פלג, יועצת לעניני נישואין ומשפחה


 "קורס נהדר שמשלב למידה והעשרה אינטנסיביים ואיכותיים של שיטות וטכניקות הפלייבק תוך תהליך אישי והתבוננות פנימית. ממליץ על החוויה לכל אדם שרוצה להסתכל על החיים מנקודת מבט שונה ומיוחדת הן במישור הלימודי הנחייתי והן
במישור הרגשי אישי" .

ערן שי, קצין בריאות נפש בצה״ל 


 "מאד נהניתי, חוויתי, התנסתי, זזתי, הרגשתי, כאבתי, צחקתי- להרגיש חי.
למדתי ( ואף ...נגעתי  בפצע שחשבתי שהחלים....) - ואף אנסה לשבץ תרגילים בהם התנסייתי בשיעורי. ( .....לא פחות למדתי מאישיותכם: ....יעקב  ואיילת, עם האמפטיה ,העדינות - והאיפשור לכל אחד ואחד לבוא לידי ביטוי...ובאופן מלא - אלמד מכם) "

אריאל לביא, עו"ד ומגשר

 

לאתר הקורס ולהרשמה 

 

  

bottom of page